Kaaries
Kaaries on hambaemaili hävimine haigusttekitavate bakterite tõttu. Ravi: plekifaasis kaariest ravitakse ilma puurimiseta, hambaemaili remineraliseerides. Esialgse ja sekundaarse kaariese ravi viiakse läbi hambaemaili kahjustatud osa eemaldamise ja tekkinud õõnsusse täidise paigaldamisega. Sügava kaariese korral saab hamba taastamiseks kasutada klaaskiust tihvte, keraamilisi täidiseid, laminaate ja kroone. Visiitide arv: Plekifaasi puhul, esialgse ja keskmise kaariese korral – 1 visiit: Sügava kaariese puhul – 2-3 visiiti.
Pulpiit
Pulpiit on mikroobide tungimine hambasse, millega kaasneb neurovaskulaarse osa põletik. See on sügava kaariese tüsistus. Haigusel on ägedad ja kroonilised etapid. Ravi: Esimesel visiidil ravitakse kohaliku tuimestusega juurekanaleid: eemaldatakse pulp, kanaleid töödeldakse antiseptikumidega. Teisel visiidil plommitakse hamba kanalid. Vahetult pärast seda või järgmise külastuse ajal taastatakse õõnsus 5. põlvkonna fotopolümeerkomposiidiga. Tugeva hambakaariese korral on soovitatav hammas katta krooni või laminaadiga. Pulpiidi ravi visiitide arv: 2-3.
Parodontiit
Parodontiit on hambajuure tipu põletik. Haiguse staadium selgub röntgenuuringul. Röntgeniandmete põhjal otsustab hambaarst, kas hammast saab ravida või tuleb see eemaldada. Ravi: 1. etapp – kirurgiline sekkumine, hambakanalite avamine ja mädapõletiku eemaldamine. 2. etapp – antiseptiline ravi ravimitega ja ajutise täidise panemine. 3. etapp – kontrollpilt ja püsitäidise panemine. Rasketel juhtudel võib osutuda vajalikuks hambaid säästev operatsioon. Külastuste arv: 1-3. Ravi kestus: 1-2 nädalat.
Protseduuride kestus sõltub otseselt haiguse tüübist, selle tähelepanuta jätmise astmest, kõrvaltoimete olemasolust patsiendil. Kogu teabe saate raviarstilt pärast eeluuringut ja uuringuandmete saamist.