TEENUSED

Mis on hammaste implanteerimine

Tehnoloogiate ja stomatoloogia kui teadusharu areng on spetsialistidel võimaldanud saavutada hammaste implanteerimise valdkonnas enneolematut edu. Täna saate paigaldada hambaimplantaadi olenemata sellest, kui raske juhtumiga ka tegemist poleks. Lisaks sellele on tänapäeva hambaravi käsutuses lai valik implantaatideks ja hamba paigaldamise protseduuris kasutatavaid materjale. See võimaldab valida iga üksiku patsiendi jaoks parima lahenduse. Aga milles seisneb hamba implanteerimise olemus, kuidas seda tehakse ja kuidas tuleks selleks valmistuda? Sellest kõigest allpool räägimegi.

Hamba eemaldamine: millest algab teekond implanteerimiseni

Kuidas ka ei tahaks seda tunnistada, kuid sageli ei ole ühe või teise hamba eemaldamise vajadusel midagi ühist patsiendi harvade hambaarstivisiitide ega puuduliku suuhügieeniga. On väga palju põhjusi, mille puhul spetsialist võib otsustada, et hammas tuleb eemaldada, ja neist tasub põhjalikumalt rääkida.

Olukordade loetelu, kus hamba eemaldamine on ainus õige otsus, on järgmine.

  • Kaaries on haaranud hambast üle 70%

Karioossed märgid ja hamba järkjärguline lagunemine on kaariese sügavale hambasse tungimise tagajärjed. Algstaadiumis pääseb patsient lihtsalt kaariese raviga, ilma et oleks vaja närvi eemaldada. Kui kaaries on tunginud hamba sügavusse, võib vaja minna närvi eemaldamist koos hambakanali järgneva plommimisega. Kui aga kaaries on haaranud hambast üle 70 protsendi, võib spetsialist langetada otsuse, et hammas tuleb eemaldada.

  • Liikuv hammas, mida ei ole võimalik fikseerida

Selline olukord on sageli lõualuu vigastuse tagajärg, kuna meie hammaste olemus ei näe ette nende liikuvust, jäävad need terveks. Juhul, kui stomatoloog puutub kokku äärmiselt liikuva hambaga, mida ei ole võimalik fikseerida, võtab ta vastu otsuse see eemaldada. See on vajalik, kuna liikuv hammas võib kahjustada iget või terveid kõrvalhambaid.

  • Hammas on murdunud või asub trauma tagajärjel vigastatud piirkonnas

Vaatamata sellele, et email tagab meie hammaste tugevuse, ei ole siiski olemas midagi täiuslikku. Mõnikord puutuvad patsiendid hamba murdumisega kokku kukkumise, löögi või harjumatute viljade söömise tagajärjel. Kui teil läks korda hammas murda, siis mis selle põhjus ka poleks, võib implanteerimine olla möödapääsmatu.

  • Hamba asend takistab ortodontilist ravi

Hoolimata sellest, et see põhjus on meie nimekirjas viimane, on see tegelikult üks levinumaid. Sageli on esmapilgul täiesti ühtlasel hambareal defekte ühe või kahe viltu kasvava hamba näol. Sellistel juhtudel soovitavad hambaarstid defekti korrigeerimiseks breketisüsteemi paigaldamist, kuid mõnikord muutub olukord väljapääsmatuks. See on asjakohane tarkusehammaste puhul, mille iseärasus seisneb nii aeglases kasvus kui võimes kasvada igas suunas välja arvatud selles, millesse ta hambarea seisukohast peaks kasvama. Puutudes kokku tarkusehamba vale asendiga või kui üks hammastest takistab ortodontilise ravi läbiviimist ning breketisüsteemi kasutamine ei ole otstarbekas, võib spetsialist otsustada selle eemaldamise kasuks.

Toodud loetelu ei sisalda kaugeltki kõiki juhtumeid, mis võivad nõuda hamba eemaldamist. Samas on need sagedaseks põhjuseks pika teekonna algusest implanteerimiseni. Pärast hamba eemaldamist tekib teie hambumusse lünk, millest saab vabaneda ainult implanteerimisega. Aga kuidas toimub hamba implanteerimine?

Kuidas toimub hammaste implanteerimine

Implanteerimise populaarsusest on saanud selle protseduuri üks peamisi arengumootoreid. See, mis varem vajas mitut seanssi, tehakse täna ära kõigest 15 minutiga. Nii viite te moodsa hambaravi teenuseid kasutades miinimumini ebamugavuse ja saate lahendada puuduva hamba probleemi maksimaalselt kiiresti.

Meeles tasub pidada, et hamba puudumine mõjutab otseselt teie elukvaliteeti. Nii võib puuduv hammas muuta terve lõualuu hambumust ja põhjustada aina suuremaid  probleeme. Just seepärast ei maksa hamba kaotamise korral implanteerimisega viivitada.

Implanteerimise protseduur ise ei võta palju aega. Spetsialistide tehtavate toimingute järjestus on järgmine.

  1. Implantaadi istutamine

Meeles tuleb pidada, et implantaat ise kujutab endast pigem mitte hammast, vaid alust, millele hakkab kinnituma tulevane kroon. See paigaldatakse kohaliku tuimastusega 10-15 minutiga. Seega on patsient narkoosi all ega tunne valu, spetsialistil aga on piisav tegevusvabadus implantaadi paigaldamiseks vajalikku kohta.

  1. Igeme abutmendi paigaldamine

Igeme abutment on silinder, mis kruvitakse implantaadile tulevase krooni jaoks sombu tekitamiseks. Igeme abutmenti kasutatakse selleks, et kuna igeme koed on plastilised,  kohanevad need muutustega kiiresti. Seega on eemaldatud hamba kohal juba mõne nädala pärast tunda koestruktuur muutust, kuna organism püüab potentsiaalset vigastust  “kokku tõmmata”. Selleks, et luua edasiseks krooni paigaldamiseks optimaalsed tingimused, paigaldab spetsialist 3 kuud pärast implantaadi paigaldamist igeme abutmendi. Abutmendiga peab patsient olema 7-14 päeva, millest piisab tulevase krooni jaoks  sombu tekitamiseks.

  1. Abutmendi ja krooni paigaldamine

See on viimane etapp teel ideaalse naeratuse poole. Pärast seda, kui implantaat on ideaalselt juurdunud ja somp krooni alla on kujunenud, jääb üle ainult eelnevalt loodud kroon kohale paigaldada. Kroonide eluiga jääb sõltuvalt kasutatud materjalist 5-12 aasta vahele. Kui kroon muutub kasutuskõlbmatuks, saab selle asendada implantaati välja vahetamata.

Hammaste implanteerimine on keeruline protseduur, mille tulemuslikkust õnnestub oluliselt parandada uusimate tehnoloogiate kasutamisega. Täna saavad patsiendid vastavalt vajalikele karakteristikutele valida implantaadile titaanist või tsirkooniumoksiidist krooni. Lisaks sellele on patsiendi ees lai valik kroonikinnitusi alates klassikalisest tihvtist silindriteni ja lõpetades plaatidega, mida kasutatakse siis, kui lõualuu on liiga kitsas. Seega kui vajate hambaimplantaati, pakub moodne hambaravi teie probleemile laias valikus lahendusi.

Saame abiks olla!

Patsiendid on juba 25 aastat valinud endale ja oma lähedastele Rocca Denti hambaravi.

Professionaalne tase
Õpime ja areneme pidevalt
Kaasaegsed materjalid
USA, Saksamaa, Šveits, Iisrael
Laitmatu steriilsus
Range puhtuse järgimine
Valu ja stressita
Lastele ja täiskasvanutele

Broneeri aeg

 
Vajutage ukse poolt vasakul asuval sisetelefonil
Kliinik asub teisel korrusel.