TEENUSED

Kuidas parandada hambumust

Hambaravi defineerib hambumust kui kõigi lõualuu hammaste ja nende normaalse asukoha suhet, eeldusel, et lõualuu on täiesti terve. Hambumus mõjutab otseselt elukvaliteeti, kuna muudab näo välimust, närimise tõhusust ja sellest tulenevalt koormust siseorganitele. Lisaks mõjutab hambumus ka vaimset tervist, sest tõsised hambumusvead võivad põhjustada madalat enesehinnangut ja kinnist olekut.

Seoses tehnoloogiate areguga pole erandiks ka kõigi kaasaegsete teaduste, s.h stomatoloogia konsultatsioonid. Täna, rääkides hambumuse parandamisest, võime tuua näiteid paljudest tõhusatest meetoditest, millest rääkima hakkamegi. Kuid kõigepealt tuleb aru saada, mis on vale hambumus ja kuidas sellega võidelda.

Vale hambumuse tüübid

Enne kui asume otse levinumate patoloogilise hambumuse tüüpide ja selle juurde, kuidas hambumust korrigeeritakse, tasub täpsustada, milline hambaravi valdkond selle probleemiga tegeleb. Kõik, mis on seotud õige hambumuse ja selle korrigeerimisega, on osa ortodontiast. Seega on ortodont spetsialist, kes tegeleb teie hambumusega ja annab nõu kõigi võimaluste osas, kuidas teie hammaste asend normaalseks muuta.

Ortodontia kui teadus jaotab valed hambumused 5 tüübiks.

  • Distaalne hambumus

Distaalne hambumus on hammaste arengu iseärasus, mille tõttu areneb ülalõualuu alumisest kiiremini või jääb alalõualuu vähemarenenuks. Distaalsele hambumusele on iseloomulik ülemise lõualuu tõsine eenduvus alumisest lõualuust. Erinevus lõualuude vahel aitab  määrata, kui keerulise juhtumiga on tegemist ja milliseid instrumente on hambumuse parandamiseks vaja kasutada.

  • Mesiaalne hambumus

Mesiaalne hambumus on distaalse hambumuse täielik analoog, kuid selle puhul on ettepoole nihkunud alalõualuu. Mesiaalset hambumust ei esine nii tihti kui distaalset, kuid mesiaalse hambumuse korrigeerimist peetakse keerulisemaks, kui seda on ülalõualuu eendumise korrigeerimine. Tasub märkida, et sõltumata olukorra raskusastmest on tulemus kindlasti positiivne.

  • Avatud hambumus

Avatud hambumust iseloomustab kontakti puudumine hammaste vahel. Selline defekt tuleneb kogu lõualuu arengu iseärasusest. Sellise hambumuse parandamiseks tuleb rohkem vaeva näha, kuid sellest hoolimata saab sellist deformatsiooni parandada.

  • Sügav hambumus

Sügavat hambumust esineb sama sageli kui distaalset. Sügava hambumuse probleem seisneb selles, et ülemised hambad katavad alumisi rohkem kui poole võrra. Normaalseks peetakse, et ülemised hambad katavad alumisi kolmandiku võrra hamba kõrgusest.

Lisaks loetletud patoloogiatele on veel olemas risthambumus, millele on iseloomulik ühe hambarea alaareng, ja düstoopia. Düstoopia on hambarea arengu iseärasus, mille puhul üksikud hambad asuvad väljaspool hambarida või on ülejäänud lõualuu suhtes viltu või nihkes.

Kõigi patoloogiate tekkimiseks on palju põhjusi alates lõualuu arengu iseärasustest kuni luti liigse kasutamiseni lapsepõlves. Siiski ei anna selliste patoloogiate põhjuste teadmine vastust küsimusele, kuidas hambumust parandada. Seetõttu on aeg liikuda edasi vahetult protseduuri ja selle meetodite juurde.

Hambumuse parandamise meetodid

Vaatamata sellele, et hambaravi areneb pidevalt, on paljud kasutajad, kes seisavad silmitsi küsimusega, kuidas hambumust parandada, juba ette meeleheitel, arvates, et nende juhtum on lootusetu. Tegelikult ei ole see nii, kuna kvalifitseeritud stomatoloogid ja uusimad tehnoloogiad  võimaldavad täna korrigeerida praktiliselt igasugust hambumust. Hammaste asendi ja hambumuse korrigeerimiseks on kasutusel palju lahendusi ja neist tasub lähemalt rääkida.

Niisiis, kõige levinum ja populaarsem vastus küsimusele, kas hambumust saab parandada, on kasutada breketeid. Breketisüsteem on spetsiaalne seade, mille funktsionaalsus võimaldab hambaid järk-järgult nihutada, moodustades täiuslikult ühtlase hambarea. Breketisüsteemid on viimase 20 aasta jooksul muutunud ning on tänapäeval eelkäijatega võrreldes palju mugavamad. Vaatamata sellele loobuvad paljud täiskasvanud ikkagi breketeid kandmast.

Täiskasvanute vastumeelsus breketeid kanda on paljuski tingitud teatud ebamugavusest, mida seade põhjustab. Esialgu on breketitega ebamugav rääkida, kuid mõne nädalaga te harjute ja kõne normaliseerub. Mõistmine, et täiskasvanud ei soovi kuigi meelsasti breketeid paigaldada, on innustanud tehnolooge välja töötama laia valikut alternatiivseid lahendusi, mis on täiskasvanutele vastuvõetavamad. Just need on vastus küsimusele, kuidas muuta täiskasvanu hambumust breketeid paigaldamata.

Kuidas parandatakse täiskasvanute hambumust

Niisiis, rääkisime kõige tõhusamast hambumuse õgvendamise vahendist – breketisüsteemist, kuid mida teha, kui te pole valmis paigaldama süsteemi, mida peate kandma kogu aeg? Tänapäevane hambaravi saab teile pakkuda palju mugavamaid lahendusi. Seega, kui teil on vaja oma hambumust korrigeerida, kuid breketisüsteem pole seejuures parim lahendus, saab ortodont teile pakkuda:

  • eemaldatavad plaadid;
  • ortodontilised treenerid;
  • viniirid;
  • ortodontilised kaped.

Loetletud meetodite tõhusus ei jää alla breketisüsteemide tõhususele, kuid erinevus seisneb selles, et eemaldatavaid plaate või ortodontilisi kapesid kasutades kulub soovitud tulemuse saavutamisele rohkem aega. Eraldi tasub mainida harjutusi hambumuse parandamiseks.

Harjutust mewing kasutatakse laste puhul, kuna nende hambumust on piimahammaste etapis palju lihtsam korrigeerida kui täiskasvanutel. Paraku toimib mewing hästi ainult koos teiste hambumuse korrigeerimise meetoditega. Näiteks võite soovitud tulemuste saavutamiseks kasutada viniire koos mewing tehnikaga.

Kokkuvõtteks väärib märkimist, et tänapäevane hambaravi ja ortodontia suudavad korrigeerida igasugust hambumust, olenemata konkreetse juhtumi keerukusest. Spetsialistide pädevus koos uusimate tehnoloogiatega võib teha imesid. Saate selles isiklikult veenduda, kui lähete arsti nõustamisele, kus spetsialist räägib teile, millised meetodid on teie konkreetsel juhul kõige tõhusamad ja millal näete pärast hambumuse parandamist esimesi tulemusi.

Saame abiks olla!

Patsiendid on juba 25 aastat valinud endale ja oma lähedastele Rocca Denti hambaravi.

Professionaalne tase
Õpime ja areneme pidevalt
Kaasaegsed materjalid
USA, Saksamaa, Šveits, Iisrael
Laitmatu steriilsus
Range puhtuse järgimine
Valu ja stressita
Lastele ja täiskasvanutele

Broneeri aeg

 
Vajutage ukse poolt vasakul asuval sisetelefonil
Kliinik asub teisel korrusel.