TEENUSED

Kuidas hambaemail kahjustub ja kas seda on võimalik taastada?

Regulaarne hambaarsti külastamine on kohustuslik, sest tänu neile on meie molaarid ideaalses seisukorras. Pealt on hambad kaetud kaitsekihiga, mida nimetatakse emailiks (koosneb mineraalsooladest ning võtab enda kanda mehaanilised ja keemilised koormused). See on kõva kude, mis katab dentiini, kaitstes seda kahjulike bakterite eest ja võib olla vastuvõtlik ümbritsevate tegurite negatiivsele mõjule.

Hambaemaili kahjustumise põhjused

Need hõlmavad peamiselt bakteriaalse päritoluga happeid. See kude kulub aeglaselt kogu eluea jooksul, kuigi on hammaste väline kaitsekiht. Põhjusi, miks hambaemail hõreneb, on terve hulk. Käsitleme neist levinumaid.

Happeerosioon

Põhjustatud hapete mõjust, mis toob kaasa molaaride kahjustusi ning funktsionaalseid ja esteetilisi probleeme. Sümptomiteks on suurenenud tundlikkus, hammaste värvimuutus ja tumedate kollakate plekkide tekkimine. Algstaadiumis piisab, kui valida suure kaltsiumisisaldusega hambapasta, edaspidi võib vajalikuks osutuda proteesimine või taastamine.

Geneetiline eelsoodumus

Teadlased on välja selgitanud, et pärilikkus on üks levinumaid põhjusi. Kui teie perekonnas esineb selle koe hõrenemist, on teil selle probleemi tekkimise oht tavalisest märgatavalt suurem.

Ebaõige suuhügieen

Lõikehammaste ja molaaride kaitsekihi kvaliteet ja paksus on igaühel individuaalne. Seda arvesse võttes pakuvad tootjad erineva kõvadusega hambaharju. Soovitame valida keskmine variant, sest liiga pehmed harjad ei tule suuõõne põhjaliku puhastamisega hästi toime ja kõvad lihtsalt kriimustavad.

Suukuivus

Tekib teatud ravimite regulaarse või liigtarvitamise tõttu. Teie keel muutub kollakaks, te janunete pidevalt tummiste mahlajookide järele ja hingeõhk muutub ebameeldivaks. Võib tekkida ka suitsetamise, kiiritusravi, keemiaravi ja menopausi tõttu või tagajärjel.

Sage oksendamine või reflukshaigus

Võivad tekitada emailikaariest ja põhjustada erinevaid põletikulisi protsesse. Välja tuleb selgitada refluksi ja/või oksendamise põhjus ning valida õige ravi (määrab hambaarst). Esimesteks märkideks on suurenenud tundlikkus kuumade ja külmade toitude, apelsini sisaldavate jookide, viinamarjade ja kirsside suhtes. Molaaride servad muutuvad teravaks, kaotavad kuju ja emaili tekivad lohud.

Bruksism ehk hammaste krigistamine

Närimise ajal tekib ebameeldiv krigin (oht peitub lõikehammaste kulumises). Vaikse variandi tüüpiline tunnus on lõualuude helitu tihedalt kokku surumine, mis kutsub esile hõrenemise ja pragude tekkimise. Segavorm ühendab kahe eelmise tüübi sümptomid. Bruksismi põhjustavad sageli närvisüsteemi haigused, pärilikkus, psüühikahäired, vale hambumus ja lõualuu vigastus.

Kahjustumise tagajärjed

Kui märkate, et hambaemaili värv on hakanud muutuma tumedamaks ja kollakamaks, pöörduge hambakliinikusse. Lagunemine põhjustab järgmisi tagajärgi:

  • igemekoes algavad põletikulised protsessid;
  • hambad tumenevad;
  • tekivad karioossed kahjustused ning võimalikud on isegi pulpiit, periodontiit ja osteomüeliit;
  • hambad lagunevad ja kukuvad välja.

Hammaste seisukorra parandamiseks on vajalik kompleksne lähenemine, mis hõlmab professionaalset ravi, tugevdamist kodustes tingimustes ja dieeti. Ärge lükake hambaarsti juurde minekut edasi, sest sellega venitamine toob kaasa hammaste seisundi halvenemise ja lisakulud.

email

Kas hambaemaili on võimalik taastada?

Uuenduslikud meetodid võimaldavad emaili taastada mugavalt ja kiiresti. Kõik kasutatavad tehnoloogiad on kontrollitud ja täiesti ohutud, sealhulgas kaariese ravi, täidised, professionaalne puhastus, õige suuhooldus, toidusedeli muutmine jne. Tutvustame teile kõige tõhusamaid meetodeid.

Fluoriidimine

Protseduuri käigus kantakse hammastele spetsiaalne vahend, mis moodustab hammastele kaitsekihi. Vahendi koostis sisaldab kaltsiumi ja fluoriidi, mis tõkestavad hapete negatiivset mõju. Fluoriidimine vähendab tundlikkust, ennetab kahjulike bakterite arengut ja erinevaid haigusi. Paraku vajab see iga-aastast uuendamist.

Remineraliseerimine

Mineraalide kadu on sage hammaste lagunemise põhjus, mille tagajärgedeks on emaili hõrenemine ja selle tagajärjel kaitsefunktsioonide halvenemine. Kui teie hambaemail on väga viletsas seisukorras, on see meetod ideaalne lahendus. Sel puhul kasutatakse fosfaate ja kaltsiumi sisaldavaid ning vitamiinide ja mineraalidega rikastatud vahendeid. Tulemuseks on molaaride seisundi paranemine ja struktuuri taastumine. Pikaajalise toime saavutamiseks tuleb protseduuri korrata mitu korda.

Kaped

Kasutatakse hammaste valgendamiseks ning molaaride seisundi parandamiseks ja nende remineraliseerimiseks. Kasutatakse koos raviva toimega suuloputusvedelike ja ravigeelidega, mis pikendavad nende toimeaega. Meenutavad väliselt veidi poksijate hambakaitseid ja pannakse hammastele.

Kuidas hambaarsti külastamata emaili tugevdada?

Kui te ei soovi hambaarsti juurde minna, saate kudet tugevdada ka kodus. Selleks vajate spetsiaalseid vahendeid ja eridieeti. Kõigi soovituste täpne järgimine kindlustab soovitud tulemuse ja te ei pea minema arsti juurde hambakanalite ravile.

Õige toitumine

Toidusedeli korrigeerimine võimaldab molaarid taastada. Toidulauale peavad kuuluma järgmised toiduained:

  1. munakollane;
  2. karbid, krevetid, krabid, teod ja muud mereannid;
  3. lehtsalat ja muu roheline;
  4. pähklid;
  5. naturaalsed fermenteeritud suhkruta piimatooted;
  6. tatar ja riis;
  7. rasvane mere- ja jõekala;
  8. mandariinid ja mango;
  9. kaunviljad terava kastmeta;
  10. seened;
  11. maks;
  12. punane liha.

Nimekirjas loetletud toiduained on kasulikud seepärast, et sisaldavad kergesti omastatavaid fosforiti, kaltsiumi, fluoori, vitamiine D, C ja B6 ning mikroelemente. Köögivilju tuleb süüa mitte ainult küpsetatult, keedetult ja aurutatult, vaid ka toorelt.

Spetsiaalsed vahendid

Kui hammaste seisund on halvenenud, vajate järgmist:

fluoori ja kaltsiumi sisaldavaid hambapastasid (need on vastunäidustatud, kui suuõõnes on põletikke). Kakaol põhinevad toiduained soodustavad loomulikku taastumist. Kaltsiumfosfaat moodustab kaitsebarjääri.
geelid kantakse igemetele ja molaaridele ning hoitakse mõnda aega. Aktiivained (fosfor, kaltsium) taastavad terviklikkuse, tungides tõhusalt kahjustatud piirkondadesse. Kaaliumnitraat kõrvaldab kuivuse ja küllastab kasulike mineraalidega.

Kui hammas hakkas valutama, ei maksa hakata iseravitsemisega tegelema, see võib halvasti lõppeda. Soovitame esmalt nõu pidada oma hambaarstiga.

Saame abiks olla!

Patsiendid on juba 25 aastat valinud endale ja oma lähedastele Rocca Denti hambaravi.

Professionaalne tase
Õpime ja areneme pidevalt
Kaasaegsed materjalid
USA, Saksamaa, Šveits, Iisrael
Laitmatu steriilsus
Range puhtuse järgimine
Valu ja stressita
Lastele ja täiskasvanutele

Broneeri aeg

 
Vajutage ukse poolt vasakul asuval sisetelefonil
Kliinik asub teisel korrusel.