TEENUSED

Kas kaped või breketid: kumb hambumuse korrigeerimise viis on parem?

Ebaühtlased hambad on alati olnud esteetiline probleem, lisades suhtlemisel märkimisväärset ebamugavust. Sellised häired võivad põhjustada ka negatiivseid tagajärgi, näiteks lõualuu põletikku, seedeprobleeme ja peavalusid. Sel juhul tuleb teil oma hambumust korrigeerida. Selleks kasutatakse selliseid spetsiaalseid uuenduslikke seadmeid nagu breketisüsteemid ja elainerid ehk kaped. Mõlemal on oma eelised ja puudused. Tutvume nüüd selliste konstruktsioonide tööpõhimõttega üksikasjalikumalt.

Hambumuse korrigeerimine breketisüsteemiga

See on hambumust korrigeeriv ortodontiline seade, mis mõjutab hambaid ja mida kantakse pidevalt. Breketid on plaadikujulised, igale hambale kinnitub üks breket ja need kõik on omavahel ühendatud metalltraadiga. Karioossete pindade, põletikuliste protsesside ja hambakatu olemasolul läheb vaja spetsiaalset eelettevalmistust (sellest, kuidas kaaries tekib,  oleme me juba rääkinud). Süsteem teeb hambarea ideaalselt ühtlaseks, liibub tihedalt ja seda tohib puhastada.

Eripärad

Enamus patsiente eelistab breketeid, mis ei ole nende plusse arvestades ka üllatav. Need parandavad hambarea ebatasasused, tulevad toime erinevate patoloogiatega ja neil on mitmeid eeliseid.

  • Tõhusad raskete kõrvalekallete korral – kõrvaldavad hambumusdefektid täielikult, tasandavad hambaid, hoiavad ära äraspidise deformeerumise. Selline konstruktsioon vabastab teid erinevate seadeldiste kandmise vajadusest üks kord ja igaveseks.
  • Kandmine ei nõua distsipliini – paigaldab ortodont, protsess on täiesti valutu, tõsi, asendi muutmiseks tuleb teda algul külastada paar korda kuus, aga seejärel juba harvem. Soovi korral võib paluda breketid mõneks ajaks ära võtta.

Sellist süsteemi saab teiste meetoditega täiendada. Nihutab hammaste asendit üsna kiiresti, muutes hambarea ühtlaseks.

Puudused

Vaatamata eelistele on konstruktsioonil ka mõned puudused.

  • Hammastel märgatavad – teised inimesed näevad neid. Isegi kui valite keraamilise või safiirversiooni, ei ole need nii esteetilised kui loomulikud hambad. Mõnel juhul saab paigaldada lingvaalse eritüübi. See paigaldatakse hammaste tagaküljele ja on seega võõraste pilkude eest varjatud.
  • Vajavad keerukamat hooldust – suuhooldusele tuleb pöörata tavalisest suuremat tähelepanu, sest vastasel korral hakkab moodustuma katt. Samuti tuleb kolm korda aastas käia hambakliinikus professionaalses puhastuses.
  • Võivad põhjustada ebamugavust – võimalikud on keele, põskede ja isegi huulte vigastused. Algul hõõrub konstruktsioon limaskesti. Vigastatud piirkondadele võib kanda spetsiaalset vaha.

Täiskasvanutel saab hambumust enamusel juhtudest parandada ainult breketisüsteemi abil. Mõnede probleemidega kaped lihtsalt ei tule toime.

Hambumuse korrigeerimine hambakapedega

Elainerid on eemaldatav ortodontiline seade, mis võimaldab hambumust parandada vigastusi või ebamugavust tekitamata. Näevad välja nagu läbipaistvad õhukesed kaped, mille valmistamiseks kasutatakse bioplasti, mis järgib hambumuse kuju ja on teiste eest varjatud. Toimepõhimõte sarnaneb breketitega, aga on nähtavate kinnituste ja lukkudeta. Need on võimelised kõrvalekaldeid korrigeerima, on organismile ohutud, ei vigasta igemeid ja allergiaoht on peaaegu olematu.

Eripärad

Hammaste korrigeerimine elaineritega on üsna mugav, tulemuslik ja sellel on rida eeliseid.

  • Hammastel märkamatud – tänu valmistamiseks kasutatavale läbipaistvale materjalile on see konstruktsioon teistele praktiliselt märkamatu. Te saate rahulikult vestelda ja naeratada.
  • Mugavad kanda – plaadid on mugavad, õhukesed ja siledad. Need liibuvad tihedalt hammastele ja te ei tunne mingit ebamugavust.
  • Lihtne hooldada – hambapesu toimub tavapärasel viisil, kuna kape võetakse ära. Konstruktsiooni enda pesemiseks piisab seebilahusest, aga võib ka pastaga puhastada.

Tulemust on märgata juba paar kuud pärast kandmise alustamist. Keskmiselt kestab kuur aastast paari aastani. See sõltub kliinilise juhtumi keerukusest ja sellest, kui hästi järgite arsti soovitusi.

Puudused

Lisaks plussidele on konstruktsioonil ka mõned miinused.

  • Ei sobi kõigi hambumushäirete korrigeerimiseks – raskete skeletianomaaliate korral on vaja muid ravimeetodeid. Parim valik oleks breketisüsteem.
  • Nõuavad patsiendilt distsipliini – nagu eelnevalt juba rääkisime, sõltub tulemus raviarsti nõuannete järgimisest. Pidage meeles, et raviseadme kandmise aega ei tohi lühendada.

Kui olukord pole liiga keeruline, on hambumuse korrigeerimine selle seadme abil üsna tõhus ja tulemuslik. Peamised eelised on allergilise reaktsiooni puudumine ja märkamatus ümbritsevatele pilkudele.

Kumb meetod valida ja kumb on tõhusam?

Konstruktsiooni peab valima spetsialist. Tema hindab kõrvalekalde raskusastet ja valib kõige parema lahenduse. Mõnedel juhtudel aitab ainult breketite paigaldamine, teistel piisab elaineritest. Teise varianti peamine puudus on see, et see nõuab vastutustundlikku lähenemist. Kuna need käivad kergesti suust ära, unustavad patsiendid need sageli pärast hambapesu tagasi panna. Kui te kahtlete, kas suudate neid regulaarselt kanda, eelistage breketeid, mis võetakse ära kolm korda aastas spetsialisti juures puhastamiseks ja tema juba ei unusta neid tagasi panna.

Raske on täpselt öelda, milline konstruktsioon on tõhusam. Mõlemal on oma individuaalsed eripärad. Soovitame kuulda võtta oma hambaarsti soovitusi.

Saame abiks olla!

Patsiendid on juba 25 aastat valinud endale ja oma lähedastele Rocca Denti hambaravi.

Professionaalne tase
Õpime ja areneme pidevalt
Kaasaegsed materjalid
USA, Saksamaa, Šveits, Iisrael
Laitmatu steriilsus
Range puhtuse järgimine
Valu ja stressita
Lastele ja täiskasvanutele

Broneeri aeg

 
Vajutage ukse poolt vasakul asuval sisetelefonil
Kliinik asub teisel korrusel.